google-site-verification: google47e1dc48fc49c2b3.html
Modny fornir

Wybór fornirów jest bardzo bogaty. Są firmy, które oferuj kilkaset najróżnorodniejszych wzorów, przyprawiając niejednokrotnie o zawrót głowy. Płyty fornirowane są materiałem odpornym na odkształcenia pod wpływem zmian wilgotności powietrza i temperatury. Dzięki temu nie pojawiaj się na nich żadne szczeliny, które są przekleństwem wykończeni w wykonywanych z drewnianych elementów meble na wymiar Warszawa. Płyty fornirowane maja mniejsze wymagania niż tradycyjne drewno, jednak będą służyły długie lata tylko w tedy, gdy wybierzemy je na miarę zadania, które maja spełniać.

Fornirem wykańczane są tradycyjne płyty wiórowe, pilśniowe, sklejka, płyty MDF oraz HDF. Najgorzej spośród płyt fornirowanych znoszą podwyższona wilgotność i zmiany temperatury płyty pilśniowe, wiórowe najlepiej sklejka. Dlatego najlepiej układać je w pokojach i holach kompleksowe wykończenia mieszkań Warszawa. W kuchni lepiej sprawdza się płyty MDF. Wprawdzie także są produktami drewnopochodnymi, jednak nowoczesny proces ich produkcji sprawia, że są odporniejsze na wilgoć.

Niektóre z nich można wykorzystać nawet do wykańczania łazienek. Najodporniejsze na wilgoć są płyty MDF najnowszej generacji – MDF.HLS. Płyty MDF i HDF różni się odporno cis na wilgoć i ogień. Aby uniknąć błędu, wybierając je, najlepiej sprawdzić w karcie technicznej, jakie zastosowanie dopuszcza ich producent. Najodporniejsze na działanie podwyższonej wilgotności i wahania temperatury są płyty fornirowane z rdzeniem bakelitowym, ale i niestety najdroższe. Można je stosować nie tylko w łazienkach, lecz także w saunach i na elewacjach. Na możliwość wykorzystania płyt wpływa także ich grubość. O ile do wykonania okładziny œcień najlepiej wykorzystać jak najcieńsze, to na fronty szafek czy półki lepsze będą te o większej grubości meble na wymiar Warszawa.

Fornir może być modyfikowany lub naturalny. Ten pierwszy jest trwalszy od naturalnego, trudniej go uszkodzić, jednak ma powtarzalny wzór i kolorystykę, co sprawia, że nie jest tak oryginalny jak naturalny. Fornir naturalny imituje naturalne drewno – podobnie jak ono zmienia się wraz z upływem czasu, odzwierciedla naturalne usłojenie drewna, co może być główna ozdob wnętrza. Dlatego na to jaki fornir bardziej nam odpowiada też musimy zwrócić uwagę.

Dzięki walorom estetycznym forniry naturalne są popularniejsze niż modyfikowane. Jeśli w nasłonecznionym pomieszczeniu zamierzacie wykorzystać płytę wykończona fornirem naturalnym, lepiej zrezygnujcie z tych zmieniających kolor pod wpływem promieni słonecznych, na przykład z fornirów sosny i wini, które czerwieniej pod wpływem słońca.


 

    Kontakt:   meblestolica.pl   e-mail: infor@meblestolica.pl   tel. 606286792