google-site-verification: google47e1dc48fc49c2b3.html
Zapanować nad bałaganem

Idealnym rozwiązaniem na bałagan w naszej „za ciasnej” szafie jest dobrze urządzona garderoba.

Niezbędnym wyposażeniem dobrze zaprojektowanej garderoby jest odpowiednia liczba półek, szuflad oraz drążków. Wymiary i odległości między nimi zależy od rodzaju odzieży, która ma być tam przechowywana. Dobrze jest wziąć pod uwagę wszystkie rzeczy, które chcemy tam umieścić.

Zanim zaczniemy przeglądać oferty firm zabudowy na wymiar Warszawa, zastanówmy się, jakie elementy zabudowy będą nam potrzebne.

Jeśli posiadamy dużo rzeczy, które muszą się znaleźć w pozycji pionowej, na wieszakach, potrzebna będzie odpowiednia liczba drążków.

Pamiętajmy również o tym, że na krótsze rzeczy potrzeba około 110 cm, jeśli decydujemy się na montowanie drążków na dwóch poziomach. Na dłuższe ubrania potrzeba będzie więcej –ok. 180 cm – po to by dół ubrania nie leżał na podłodze.

Jeśli drążek jest umieszczony wyżej, możemy przekształcić klasyczne rozwiązanie w pantograf, który można opuszczać. Pozwala to maksymalnie wykorzystać przestrzeń w wysokich szafach szafy na wymiar Warszawa.

Na ubrania takie jak dzianinowe delikatne bluzki oraz swetry najlepiej przewidzieć odpowiedni liczbę półek. Aby półki pomieściły ubrania, powinny mieć co najmniej 45 cm szerokości i około 30 cm odległości między nimi w pionie. Zbyt duże lub małe odległości będą powodowały kłopoty z wyjęciem rzeczy i utrzymaniem porządku w szafie oraz odzieży w dobrym stanie. Półki, z których korzysta się na co dzień, powinny być w zasięgu wzroku, dlatego też nie należy ich montować na wysokości poniżej 90 cm szafy na wymiar Warszawa.

Bieliznę, delikatna odzież oraz dodatki najlepiej przechowywać w szufladach. Powinny być stosunkowo płytkie i szerokie. W głębszych szufladach ubrania układane są jedno na drugim, gniot się i trudno jest je wyjść. Wyjątkiem są szuflady na czapki, szaliki i rękawiczki, które mogą być głębsze.

Bardzo wygodne są specjalne wkładki z przegródkami, które pomogą utrzymać w porządku krawaty, paski i apaszki.

 

    Kontakt:   meblestolica.pl   e-mail: infor@meblestolica.pl   tel. 606286792